• Gaün Kültür ve Spor a Hoşgeldiniz. 342 317 12 50

Hakkımızda

Gaziantep Üniversitesi Kültür ve Spor Müdürlüğü şu anki çalışmalarını 2800 metrekarelik bir binada yürütmektedir. Binada 6 idari oda, 3 çalışma salonu, 21 topluluk odası, 3 atölye ve 1 müzik stüdyosu bulunmaktadır. Kurumda yedi idari personel, üçü geçici işçi olmak üzere on çalışan görev yapıyor. İçinde bulunduğumuz dönem itibarı ile 62 öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Bu topluluklara 8 bini aşkın öğrenci kayıt yaptırmıştır.

MİSYON (ÖZGÖREV)

Gaziantep Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarının istediği ilgi, bilgi ve beceri alanlarında bir araya gelmeleri ve çalışma yapabilmeleri için her türlü katkı ve olanağı sağlamak, bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ürünlerin teşhir ve tanıtımını organize etmek.

VİZYON (UZGÖRÜ)

Gaziantep Üniversitesi çatısı altındaki her bireyi en az bir sosyo-kültürel alana yönlendirerek mesleki gelişimlerine ek olarak sosyal alanlarda da donanım sahibi olmalarını sağlamak.

AMAÇ

Gaziantep Üniversitesi Kültür ve Spor Müdürlüğü’nün amacı, üniversite çatısı altındaki bireylerin sosyo-kültürel ihtiyaçlarının karşılanması, bu ihtiyaçları doğrultusunda bireysel ya da organize etkinlikler yapabilmeleri için uygun ortamların hazırlanması ve etkinliklerin sağlıklı yapılabilmesi amacıyla, imkânlar dâhilinde her türlü olanağın sağlanmasıdır.

Gaün Kültür ve Spor Müdürlüğü