• Gaün Kültür ve Spor a Hoşgeldiniz. 342 317 12 50

Türk Halk Oyunları Topluluğu

 

Amaç:

  • Türk halk oyunları; Türk folklorunun önemli bileşenlerinden biridir. Köy ve kasabalarda oynanan yöresel oyunları ve yöresel dansları ve kostümlerini inceleyen bir bilim dalıdır. Türk folklorunun temelini halk oluşturmaktadır. Bu yüzden de folklor, Halk oyunları anlamında kullanılmaktadır.Ülkemizin değişik bölgelerinin kültürlerini simgeleyen halkoyunlarını tüm dünyaya yaymaktır.Günden güne öz değerlerimiz yitirilirken öz benliğimizi yansıtan halk danslarımızı kuşaktan kuşağa aktarmaktır.Türk folklorunun en önemli dallarından biri olan Halk Oyunları,halkımızın ortak duygularını taşıması itibari ile millet olma özelliğini oluşturan unsurlar arasında yer almaktadır. Zira Halk Oyunlarımız toplum her çeşit faaliyetlerinde yer alan sanat türleri içerisinde oluşum ve ifade zenginliği bakımından en renkli ve en etkili bir kaynaşma vasıtası olmuştur.

    Kültürel değerlerimizin yaşatılması, yaygınlaştırılması, sevdirilmesi nesillere en doğru şekilde aktarılmasının yanı sıra öğrenciler arasında dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma duygularını, oynayanlar üzerinde milli gurur ve coşku, milli birlik ve beraberliğin güçlendirilmesinde katkıda bulunur.

 

Vizyon:

  • Yaratıcılık.
  • Saygı ve bağlılık.
  • Biz olmak.

 

 

Misyon:

  • Kulübümüze katılan öğrencilere; yukarıda belirttiğimiz amaçlar doğrultusunda, halk oyunlarını tanıtmak, sevdirmek ve öğretmek,Yurtdışı ve yurtiçi faaliyetlerde okulumuzu temsil etmek,Kulübümüze katılan öğrencilerin, birlik ve beraberlik içerisinde, bir takım olarak çalışmasını sağlamaktır.

 

Topluluk Başkanı Adı Soyadı: Mustafa Yılmaz

İletişim Bilgisi: +90 530 509 10 88

Sosyal Medya Adresi:

Topluluklarımız