• Gaün Kültür ve Spor a Hoşgeldiniz. 342 317 12 50

E-Spor Topluluğu

 

Amaç:

  • E-Spor, elektronik spor (rekabetçi oyun, profesyonel oyunculuk vb.) sporun yeni formu olarak lanse edilen ve bilgisayar/konsol/mobil platformlar üzerinden rekabet ederek bireysel ve/veya takımsal olarak çeşitli oyun modlarıyla oynanan yeni bir alan olarak tanımlandırılabilir. Genel olarak çeşitli spor dallarının dijital oyunlara uyarlanması ile bireysel ve takımlar halinde rakiplere karşı oynanmasıdır. E-spor en basit diliyle bazı bilgisayar oyunlarının profesyonel liglere katılan profesyonel oyuncular ile oynanmasıdır.

  • Gaziantep Üniversitesi E-spor Topluluğu olarak yukarıda anlattığımız gibi başta üniversitemiz olmak üzere sırasıyla Gaziantep’te bu spor dalını duyurmak,  bu spor dalı ile ilgili önyargıları kırmak ve bu spor dalında ilerlemek isteyenlere yardım etmektir. Topluluk öğrencilere, kampüsümüzdeki öğrencilere başta olmak üzere bütün Gaziantep’e bireysel veya takımsal olarak çeşitli etkinlik ve turnuvalar düzenleyerek bu rekabet duygusunu yaşatacağız.

 

Vizyon:

  • Gaziantep Üniversitesi E-spor topluluğu olarak, üniversitemizle, toplumla ve uluslararası camiayla bütünleşen, başarılı topluluk haline getiren ve bu toplulukta görev alan öğrencileri elektronik sporlarla ilgili bütün bilgileri aktaracağımız bir merkez olmaktır.

 

Misyon:

  • Gaziantep Üniversitesi E-spor topluluğu olarak, Sağlık, Kültür, Spor Dairesi Başkanlığı ile koordineli bir biçimde yönetilmesini, Öğrenci Toplulukları Kuruluş ve İşleyiş yönergesi doğrultusunda topluluktaki öğrencilerin desteklenmesini ve işleyişini sağlamak.

 

Topluluk Başkanı Adı Soyadı: Mehmet Enes Yılmaz

İletişim Bilgisi: +90 552 316 60 42

Sosyal Medya Adresi:

gestespor@gmail.com

Instagram: @gestesport

 

 

Topluluklarımız